Türkiye’de Karavanla Gezilecek Yerler

0
284

Türkiye’de Karavanla Gezilecek Yerler

Karavan severlerin en çok araştırdığı konulardan biri de budur. Türkiye’de karavanla gezilecek yerler her zaman en çok merak edilen konu olmuştur. Avrupa’ya kıyasla ülkemizde karavan turizmi pek gelişmemiştir. Her ne kadar son yıllarda bu konu üzerine yatırımlar yapılsa da henüz yeterli seviyeye ulaşmadık. Öte yandan Avrupa ülkelerine kıyasla ülkemizde karavan turizmi genel olarak para odaklı faaliyet gösterdiği için pek çok karavan sahipleri bu gibi yerlerden istifade edemiyor.

Karavanla gezilecek en güzel yerlerin başında ise hiç şüphesiz sahil bölgeleri geliyor. Karavanla seyahati cazip kılan en önemli özellikte budur. Deniz kenarında sessiz ve sükunet içerisinde uyanmak ve dalgaların sesiyle ruhunuzu dinginleştirmek herkesin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için de karavan sahibi olmak ve denize kıyı bölgeleri dolaşmak yeterlidir. Bunun içinde karavanla gezilecek yerler çok detaylı bir şekilde araştırılmalıdır.

Karavanla Nerelere Gidilir?

Türkiye’de karavanla gezilecek yerler listesinin başında deniz kıyıları geliyor. Özellikle ege ve akdeniz bölgesinde pek çok doğal güzellik mevcut. Bu doğal güzellikler tek tek keşfedilmeli. İlk olarak Ege bölgesinde Çanakkale ve civarı tercih edilmeli. Özellikle Bozcaada ve Gökçeada karavan ile seyahatte en önemli duraklardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bozcaada’da karavan gezginlerine özgü özel plajlar ve kamp alanları dahi var. Bu yüzden ilk durağınız Bozcaada olmalı.

Çanakkale’den sonra gidilebilecek en güzel yerlerden biri de Balıkesir bölgesidir. Özellikle Ayvalık ve civarı karavan dostu bölgeler arasında yer alıyor. Ayvalık’ta Cunda Adasında çok rahat bir şekilde karavanınızla konaklayabilir ve eşsiz doğal güzellikler ile baş başa kalabilirsiniz. Karavanla Cunda Adasına geleceğiniz zaman dilerseniz kamp yerlerinde rezervasyon da yapabilirsiniz. Böylelikle elektrik, su ve tuvalet ihtiyaçlarınızı da bu şekilde giderebilirsiniz.

Ege bölgesinde karavan ile çok sayıda gezilip görülecek yer var. Öte yandan Akdeniz bölgesinde de özellikle Antalya Kaş ve Kemer bölgelerinde çok özel ve bakir yerler var. Doğal güzellikleri sizlerde keşfedebilir ve bu eşsiz güzelliklerin tadını tüm sevdikleriniz ile beraber çıkarabilirsiniz.