Karavanda Yaşamanın Olumlu Yanları

0
224

Karavanda Yaşamanın Olumlu Yanları

Karavanda yaşamanın olumlu yanları düşünüldüğünde pek çok kişi karavan sahibi olmak istiyor. Karavanda yaşamanın artı ve eksi yanları çok iyi bir şekilde hesaplanmalıdır. Elbette gezme amacıyla kullanılan karavanlar tamamen keyif için kullanıldığından üzerinde çok fazla düşünmeye gerek yok. Ancak tam zamanlı karavana yerleşmek istiyorsanız tüm ince detaylar dahi dikkate alınmalı ve ona göre hareket edilmelidir.

Karavanda yaşamak için nelerle karşılaşacağınızı önceden kestirmeniz gerekir. Tam zamanlı karavan hayatının kişilere sunacağı pek çok olumlu ve olumsuz noktalar var. Ancak hangi açıdan bakılırsa bakılsın karavanda yaşamak kişilere çok büyük mutluluk katacaktır. Öncelikle karavanda yaşadığınız için dilediğiniz şehre gidebilir ve uyanmak istediğiniz yerde uyanabilirsiniz. Bu gibi ayrıcalıklar karavanı oldukça makul kılıyor.

Maddi Açıdan Kolaylık Sağlar

Karavanda yaşamanın en önemli avantajı maddiyattır. İlk olarak ev kirası vermeyeceğiniz için bu rakam doğrudan cebinize kalacaktır. Yalnızca gezeceğiniz kadar bir yakıt gideriniz olacaktır. Senede ortalama 60 bin lira kira verdiğinizi düşünürsek karavan oldukça karlı olacaktır.

Kira dışında elektrik gideriniz de olmayacak. Güneş enerjisi panelleri sayesinde elektriğe de herhangi bir ödeme yapmayacaksınız. Bunun yanı sıra su faturası probleminizde olmayacak. Çünkü pek çok noktada ya da hayratta suyunuzu ücretsiz doldurabilirsiniz. Görüldüğü üzere karavanda yaşayarak kira, elektrik, su, doğalgaz giderlerinden tamamen kurtulacaksınız.

Kendinizi Özgür Hissedersiniz

Karavanda yaşayarak tamamen özgür bir şekilde hareket edebilir hem ülkemizi hem de dünyanın çeşitli noktalarını ziyaret edebilirsiniz. Bu da size sonsuz bir özgürlük sağlar. Sabah Antalya sahillerinde uyanıp akşam ise Bodrum’un temiz ormanlarında günü batırabilirsiniz. Bu gibi avantajlar sayesinde karavanlar pek çok kişi tarafından olumlu karşılanıyor.

Minimal Yaşama Adapte Olursunuz

Karavanda yaşamanın olumlu yanları listesinin en önemli unsurlarından biri de budur. Karavanda yaşayarak yaşamınızı minimal yaşama çevirebilirsiniz. Bu sayede gereksiz eşya ve kıyafet kalabalığından kurtularak yalnızca ihtiyacınız kadarı ile yaşamanızı sürdürebilirsiniz. Karavanlarda ev genişliği olmadığından dolayı sınırlı sayıda eşya ve kıyafet almak durumunda kalacaksınız. Bu da sizi minimal yaşama adapte edecek ve kalan yaşamınızı da bu şekilde sürdüreceksiniz.