Karavanda Hangi Tür Tuvalet Kullanılmalı

0
499

Karavanda Hangi Tür Tuvalet Kullanılmalı

Karavanda hangi tür tuvalet kullanılmalı sorusu en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Karavanda konaklayan kullanıcılar için tuvalet konusu daha da önemlidir. Sürekli karavanda kalan karavan severler, en pratik tuvaletin hangisi olduğu konusunda büyük bir araştırma içerisinde giriyor. Karavanda tuvalet konusu genel olarak pek bahsedilmeyen bir konudur. Oysa ki tuvalet konusu son derece önemli ve hassas bir konudur.

Karavanda kullanılabilecek pek çok tuvalet çeşidi var. Karavanda tuvalet pis bir iş gibi görünse de aslında tuvalet konusunun çok abartıldığı gibi olmadığı aşikardır. Hatta bazı karavan severler karavanlarında tuvalet dahi kullanmıyor. Oysa karavanda olmazsa olmaz konuların başında tuvalet geliyor. Karavanların yaşam alanlarının küçük olmasından dolayı tuvalet ve banyo bir arada kullanılıyor. Bu sebepten dolayı tuvalet ve banyo bölümü ev konforunu doğal olarak sunmayacaktır. Tüm bunların bilincinde olarak karavan hayatına başlamanız büyük önem taşıyor.

Karavanda Kullanılan Tuvalet Modelleri

Karavanlarda çok sayıda tuvalet modelleri kullanılıyor. En çok kullanılan tuvalet türü ise kasetli tuvaletlerdir. Hem Avrupa’da hem de ülkemizde en çok kullanılan tür kasetli tuvaletlerdir. Kasetli tuvalette pis su olarak tabir edilen atıklar ufak bir depoda toplanır. Karavanın dışından bu bölümü kolayca çıkararak boşaltımını sağlayabilir ve aynı şekilde tekrar yerine takabilirsiniz.

Karavanlarda kullanılan bir diğer tuvalet modeli de portatif tuvaletlerdir. Bu tuvaletlerin de altında ufak bir depolama alanı vardır. Karavan dışına çıkmadan içeriden müdahale ederek tuvalet atık sularını boşaltabilirsiniz. Portatif tuvaletler herhangi bir yere bağlı olmadığı için karavanın içerisinde istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz.

Karavanda hangi tür tuvalet kullanılmalı sorusunun bir diğer cevabı da maceratörlü tuvaletlerdir. Maceratörlü tuvaletlerin de kullanma prensibi oldukça basittir. Diğer tuvalet modelleri gibi deposu tuvaletin altında bulunur. Tuvaletin yanında bulunan düğme ile atıkları bir boru vasıtasıyla tam otomatik bir şekilde aracın altından boşaltabilirsiniz. Çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için atıkların her noktaya bırakılmaması büyük önem arz ediyor. Belirli boşaltma alanlarını kullanarak atıklarınızı kolayca boşaltabilirsiniz.