Karavan Sigorta Fiyatları

0
3606

Karavan Sigorta Ücretleri

Karavan sigorta fiyatları en çok merak edilen konulardan biri de sigorta ücretleridir. Karavan sigortası konusu pek çok karavan sever tarafından merak ediliyor. Otomobillerde olduğu gibi karavanlarda da sigorta fiyatları araca göre farklılık gösteriyor. Sigorta ücretleri karavanlarda sabit değildir. Aracınızın yaşı, ağırlığı, araç sahibinin kaza geçmişi ve sigortalı olduğu süre gibi pek çok unsur sigortaya etki eder. Bu bakımdan net bir sigorta ücreti söylemek pek mümkün değildir.

Eski zamanlara kıyasla günümüzde trafik sigortalarının fiyatlarını öğrenmek oldukça kolaydır. Herhangi bir sigorta acentasına gitmeden online bir şekilde trafik sigortanız hakkında bilgi alabilirsiniz. Sbm.org.tr aracılığıyla mevcut karavanınıza yönelik tüm sigorta şirketlerinin teklifini anlık olarak görebilir ve karavanınızı sigortalatabilirsiniz. Bütçenize uygun bir sigorta poliçesini seçerek satın alma işlemini de online bir şekilde yapabilirsiniz.

SBM üzerinden trafik sigortanızı bu şekilde kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak trafik sigortası yapmadan önce bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Yalnızca ucuz diye trafik sigortası yaptırmanızı tavsiye etmeyiz. Genelde çok ucuz olan poliçelerde çok düşük tutarda hak tanınır. Bu da lüks araçlarla bir kazaya karışmanız durumunda sigorta poliçeniz yeterli olmayıp kalan tutarı cebinizden ödemek durumunda kalırsınız. Bu gibi ayrıntılara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Kaza durumunda ne kadarlık bir güvence bedeli olduğu mutlaka kontrol edilmelidir.

Karavan Sigorta Fiyatları

Tüm Karavanlarda Sigorta Fiyatları

Karavan sigorta fiyatları, yukarıda da belirttiğimiz üzere değişiklik gösteriyor. 2022 yılı itibariyle motokaravanların sigorta ücreti tavan fiyatı 4500 liradır. Yani yıllık 4500 liradan fazla karavan sigorta ücreti çıkmaz. Sigorta ücretine etki eden çok sayıda unsur olduğunu belirtmiştik. Aracınızın yaşı ve ruhsat sahibinin kaza geçmişi gibi pek çok unsur sigorta fiyatlarına doğrudan etki eder. Herhangi bir kaza geçmişiniz yoksa ve karavanınızın yaşı da biraz fazlaysa bu durumda sigorta ücretiniz daha az olacaktır.

Aracınızın hangi şehirde olduğu da önemlidir. Risk oranı yüksek olan İstanbul ve Ankara gibi metropollerde ise sigorta ücretleri biraz daha yüksektir. Eğer imkanınız varsa ve bu şehirlerde yaşıyorsanız aracınızı farklı bir şehre de kaydettirebilirsiniz. Bu sayede sigorta ücretiniz daha az olacaktır.