Karavan Fiyatları

0
1254

Karavan Fiyatları

Karavan fiyatlarına etki eden çok sayıda kriter var. Karavanın yapısı, çeşidi, donanımı gibi pek çok özellik doğrudan fiyata etki eden en önemli unsurların başında yer alıyor. Özellikle motokaravan kategorisinde yer alan ultra lüks karavanaların fiyatları milyonları aşıyor. Buna paralel olarak 100 bin liraya da çok rahat bir şekilde karavan bulabilirsiniz.

Satılık karavan fiyatları görüldüğü üzere aracın donanımına göre farklılık gösteriyor. Örnek verecek olursak panelvan tipi motokaravanlar en uygun karavanlar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra kendi panelvan aracınızı alıp kendi karavanınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Böylelikle karavanınızın fiyatını çok daha aşağılara çekebilmeniz mümkündür. Biraz el beceriniz ve matematiğiniz varsa kendi karavanınızı kendiniz yaparak maliyetleri ciddi oranda düşürebilirsiniz.

Motokaravan Fiyatları

Karavan çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen grup olan motokaravanlar, farklı fiyatlarda kullanıcıların karşısına çıkabilir. Malzeme kalitesi, araç içi donanım ve konfor gibi özellikler doğrudan fiyata etki eder. Bu sebeple motokaravan fiyatları 100 bin ile 5 milyon liraya kadar çıkabiliyor. Alacağınız motokaravanın üretim yılı, kilometresi de oldukça önemlidir. Özellikle sıfır karavan fiyatları oldukça yüksektir.

Büyük karavan olarak tabir ettiğimiz midibüs ve otobüslerde ise fiyatlar çok daha üst seviyelere çıkabiliyor. Çünkü bu karavanlar büyüklükleri ile birlikte kişiye konfor ve lükste sunuyor. Bu sebepten dolayı maliyeti ciddi oranda arttığından ötürü bu tür karavanların fiyatları çok daha üst sınırlarda olabiliyor.

Çekme Karavan Fiyatları

Karavan fiyatları değerlendirildiği zaman çekme karavanların motokaravanlara göre biraz daha uygun olduğu görülmektedir. Çekme karavanlar için ayın zamanda araçta gerekli. Çekme karavanlarda tıpkı motokaravanlar gibi çeşitli boyutlarda oluyor. 2 metre uzunluğunda çekme karavan olabileceği gibi 7 metre uzunluğunda çekme karavanlarda olabiliyor. Fiyata etki eden en önemli etkende karavanın boyudur.

Karavanın uzunluğunun yanı sıra kullanılan malzeme kalitesi, konfor ve lüks gibi unsurlarda karavan fiyatlarına etki eden önemli unsurların başında yer alıyor. Özellikle fiber ya da karbon kaplamalı karavanların fiyatları çok daha üst seviyelerde olabiliyor. Bu malzemeler oldukça hafif ve dayanıklıdır. Bu yüzden sık tercih edilen malzemelerden biri olarak karşımıza çıkıyor.