Crawler Karavan Nedir?

0
202

Crawler Karavan Nedir?

Karavan severlerin en çok beğendiği karavan türlerinden biri de crawler karavanlardır. Crawler karavan nedir sorusunu soranlar için basit bir açıklama yeterli gelecektir. Crawler karavanlar, arazi karavanlarıdır. Bu sayede dilediğiniz noktaya herhangi bir zorluk çekmeden crawler karavanlar ile kolayca ulaşabilirsiniz. Crawler karavanlarda birer çekme karavandır. Buna paralel olarak çekme karavanlarda geçerli olan tüm kurallar crawler karavanlar içinde geçerlidir.

Crawler karavanlar ile tüm arazilere kolayca çıkabilirsiniz. Elbette alacağınız karavanın arazi yapısına ne kadar uygun olduğunu da kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde en ufak arazilerde bile zorluk çekersiniz. Söz konusu arazi olduğundan dolayı crawler karavanları çekmek için arazi aracı da satın almalısınız. Arazi aracı ve crawler karavan ile tüm zorlu arazi koşullarının kolayca üstesinden gelebilirsiniz.

Crawler Karavan Özellikleri

Crawler karavanların kendilerine özgü çok sayıda özelliği vardır. Bu özelliklerden en önemlisi ise arazi yapısına uygun olmasıdır. Crawler karavanlar ve arazi araçları ile birlikte tüm dünyada en zor noktalara dahi kolayca çıkabilirsiniz. Elbette araziye çıkacağınız zaman karavan içerisindeki eşyaları da ayrıca sabitlemelisiniz. Normal şartlarda yolculuk esnasında karavan içerisindeki eşyalar zaten sabitlenir. Ancak zorlu arazi koşullarında bu eşyalara ayrı bir önem göstermeniz gerekecektir. Aksi takdirde karavan içerisindeki eşyalarınız ciddi bir şekilde zarar görebilir ve kullanılamaz hale gelebilir.

Crawler karavanlar sizlere konfor da sunar. Konforlu bir yaşam ve karavanınızla her noktaya gitmek için bu özel karavanları tercih edebilirsiniz. Crawler karavanlar genel olarak ağır karavanlar olduklarından ötürü pek çoğu 750 kg’ın üzerinde olabilir. Bu sebepten dolayı 750 kg üzeri olan crawler karavanlar için B sınıfı ehliyetinizi de değiştirmeniz gerekecek. Bununla beraber crawler karavanınız için ayrıca plaka çıkarmanız da gerekecek.

Bu tür arazi karavanları diğer karavanlara göre çok daha dayanıklıdır. Bu sebepten dolayı yıpranma payları az olduklarından ötürü uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Crawler karavanlar bu özelliklerinden dolayı oldukça fazla tercih ediliyor. Crawler karavanların dezavantajlarından biri ise genel olarak küçük olması söylenebilir. Bu karavanlar diğer pek çok çekme karavanlara kıyasla daha küçük olabilir.